سلام. در این صفحه قرار است نکاتی در خصوص راه اندازی درگاه پرداخت آنلاین و روش های پیشنهادی گروه مانی، توضیحات را ارائه کنیم.

درگاه پرداخت آنلاین چیست؟

اگر سایت شما توسط این شرکت (گروه مانی) راه اندازی شده است و در زمان سفارش اعلام نموده اید که قصد فروش آنلاین محصول یا خدماتی را دارید، در برنامه نویسی این امکان وجود خواهد داشت که مطابق مبالغ تعیین شده، به صورت آنلاین و در همان لحظه از مشتری پول را دریافت کنید. وظیفه درگاه پرداخت آنلاین به این کار خواهد آمد.

انواع درگاه های پرداخت آنلاین کدامند؟

این کار توسط تیم طراحی سایت شما انجام می شود. قبل از راه اندازی، باید تصمیم بگیرید که درگاه شما از طریق کدام بانک انجام شود. معمولا مدیران سایت ها همان بانکی را انتخاب میکنند که از قبل در آن حساب دارند. برای شروع دو راه دارید :

 1. درگاه به صورت مستقیم از خود بانک
  باید به بانک مراجعه نموده و به آنها درخواست درگاه بدهید. البته قبل از آن باید نماد اعتماد را اخذ کنید.
 2. استفاده از درگاه واسط
  به دلیل طولانی شدن و کند بودن روال بانک ها برای دادن درگاه به سایت، گاها از درگاه های واسط استفاده میکنیم. درگاه واسط یک سایت و تیم است که مراحل اداری را ندارد و در کمتر از ساعاتی، درگاه شما را با همان شماره حساب فعال می نماید.

کدام درگاه پرداخت بهتر است؟

 • درگاه های مستقیم 
  بانک ملت را انتخاب نکنید چون اغلب دارای مشکلات متعددی است. بانکی مانند رفاه کارگران روال بسیار کندی دارد. پیشنهاد بانک سامان را به شما میکنیم. البته بدون شک بانکهای خوب دیگری نیز وجود ندارد ولی ما به دلایلی که از درگاه واسط راضی بودیم به سراغ آنها نرفتیم.
  شرایط درگاه ها را مطالعه کنید در هر بانکی که قصد همکاری با آن را دارید.
  نیازمند گرفتن نماد اعتماد هستید.
 • درگاه های واسط
  تجربه ی خوبی از درگاه واسط زرین پال داریم. در این چند سال به هیچ مشکلی برخورد نکرده ایم. پشتیبانی خوب است. قطعی نداشته است. اینها مشکلاتی بود که در بانک های دیگر به تکرار دیده ایم. در کمترین زمان، همه چیز فعال خواهد شد.
  درگاه واسط به دلیل عملکرد خوبی که دارند تنها یک امتیاز از شما میخواهند. فرض کنید امروز یک میلیون تومان در سایت فروش کرده اید، درگاه واسط درصد خیلی جزیی را در زمان تسویه با شما برداخت خواهد نمود. این درصد جزیی در شرایط همان درگاه که لینکش پایینتر گذاشته شده است درج گردیده.
  بدون گرفتن نماد اعتماد نیز میتوانید درگاه را فعال کنید.

چگونه درخواست درگاه را ثبت کنم؟

 • درگاه مستقیم
  به سایت بانک مربوطه مراجعه نموده و با کارشناسان مربوطه ارتباط بگیرید.
 • درگاه واسط
  روی لینک https://next.zarinpal.com/auth/register?ref_id=2CQ9pT کلیک نموده، اکانت بسازید. هر کجا به مشکلی برخوردید، با شماره های تماس همان مسیر در ارتباط باشید.

برای فعال شدن درگاه پرداخت آنلاین در سایتم، حالا چکار کنم؟

اگر مطابق یکی از روشهای گفته شده درگاه را دریافت نموده اید، کافی است با یک تیکت در پشتیبانی خود در همین سایت گروه مانی، اطلاعات درگاه بانک های اصلی (شماره پایانه، نام کاربری، رمز) و برای درگاه واسط (شماره کد درگاه پرداخت) را اعلام نمایید. 

نماد اعتماد چیست؟

سایت گرفتن این نماد https://enamad.ir/ می باشد. یک مجوز است تا ابتدا موجودیت شما احراز شود. مدارک متعددی لازم است که برای آنها ارسال کنید. سپس از لحاظ فیزیکی و سایت، شما را تایید مینمایند و مجوزی بشما خواهند داد یک کد است. اگر از بانک های مستقیم درگاه میگیرید این نماد اعتماد را حتما لازم خواهید داشت. پایین بسیاری از سایت ها این نماد را ممکن است دیده باشید. به نوعی میتواند اعتماد بیشتری را برای مشتریان تان ایجاد کند.